18. Psi Park - wybieg dla psów

Kosztorys projektu Suma:

150000 PLN

Lokalizacja

Działka 36/23


Zasady ogólnodostępności

Wybieg dla psów będzie miejscem ogólnodostępnym, z którego będą mogli korzystać właściciele psów wraz ze swoimi pupilami, stosując się do regulaminu miejsca.


Szczegółowy opis projektu

Psi Park to wyjątkowe miejsce, gdzie będą mogli spędzać czas w sposób aktywny miłośnicy psów wraz ze swoimi czworonogami. Celem projektu jest budowa ogrodzonego wybiegu dla psów, na terenie którego właściciele czworonogów będą mogli spuszczać psy ze smyczy i dać się pupilowi wybiegać. W Otwocku brakuje przestrzeni, w której psy mogą swobodnie biegać, bawić się, nie stwarzając zagrożenia dla dzieci i osób dorosłych. Regulamin utrzymania czystości i porządku w Otwocku nakazuje prowadzić psa na smyczy w miejscach publicznych. Wybieg będzie zabezpieczonym miejscem, gdzie psy będą mogły wyładować swoją energię i "socjalizować się" z innymi czworonogami. Takiego miejsca w Otwocku brakuje. Na terenie psiego parku zostaną zainstalowane urządzenia służące do zabawy m.in.: kładka, podest, palisada, paliki do slalomu, tunel. W parku zainstalowane byłyby także ławeczki dla właścicieli psów, kosze na śmieci i pojemniki na psie odchody. To miejsce służyłoby mieszkańcom i ekspertom od behawiorystyki, także do tresury psów i właściwego wychowania zwierząt. Wszystkie urządzenia, wykonane zostaną z materiałwów zapewniającymi bezpieczeństwo i trwałość użytkowania. Wybieg będzie zajmował powierzchnię ok 650m2.


Uzasadnienie realizacji projektu

Istnieje potrzeba stworzenia miejsca, gdzie na wydzielonym i ogrodzonym terenie zwierzęta będą mogły biegać bez smyczy i bawić się na przygotowanych dla nich przeszkodach ma nie tylko służyć zwierzętom, które będą miały możliwość wyhasania się, nikomu przy tym nie przeszkadzając. Ma również pomóc w edukacji właścicieli. Szczególnie w kwestii sprzątania psich odchodów.


Lokalizacja na mapie

Elementy projektu

Nazwa Koszt
przygotowanie i ogrodzenie terenu 30000
zakup przeszkód i zabawek dla psów 60000
projekt 10000
nasadzenie i zakup roślin wieloletnich 10000
mała architektura: ławki, kosze na śmieci i na psie odchody 10000
Oświetlenie terenu 4 sztuki masztów oświetleniowych aluminiowych o wysokości 9 m wraz z oprawami świetlnymi 30000