23. Stacja Rekreacja - Park Trampolin

Kosztorys projektu Suma:

300000 PLN

Lokalizacja

Działka 36/10


Zasady ogólnodostępności

Park trampolin - będzie placem zabaw ogólnodostępnym, otwartym codziennie.


Szczegółowy opis projektu

Stacja rekreacja -park trampolin, to plac zabaw dla mieszkańców Otwocka, zarówno tych najmłodszych jak i ich rodziców, a nawet aktywnych dziadków. Zlokalizowana w pobliżu dużych osiedli mieszkaniowych będzie stanowić miejsce aktywnego wypoczynku dla całych rodzin. zabawę jak i ćwiczenie koordynacji psychoruchowej oraz rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej wśród dzieci. Będzie to także alternatywa dla spędzania czasu przed komputerem, tabletem czy smartfonem. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu będzie nie tylko korzystne dla zdrowia, ale także przyczyni się do spędzenia czasu z rodziną. Trampoliny ziemne dla placów zabaw są najnowocześniejszymi rozwiązaniami stanowiącymi świetną alternatywę dla tradycyjnych trampolin. Pozwalają rozwijać umiejętności motoryczne, wykonać energiczną rozgrzewkę, czy po prostu świetnie się bawić. Są one całkowicie wandaloodporne, pogodoodporne i stanowią jeden z najatrakcyjniejszych elementów rekreacyjno-sprawnościowych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Najmłodsi kochają zabawę, a skakanie na trampolinie ziemnej daje im mnóstwo frajdy. Jednocześnie rozwija umiejętności fizyczne i zachęca dzieci do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zabawa na trampolinie ziemnej może pomóc zwalczać nadwagę i otyłość, oraz budować zdrowe nawyki na przyszłość. Dzieci podczas takiej rozrywki mogą pozbyć się nadmiaru energii i spędzić czas z rodzicami. Dzięki zainteresowaniu opiekunów powstaje coraz więcej placów zabaw wyposażonych właśnie w trampoliny ziemne. Niektórzy młodzi ludzie uważają, że nie ma rozrywek na świeżym powietrzu, które ich zainteresują. Nie wiedzą oni o trampolinach ziemnych. Pozwalają one na wspólną zabawę i jednoczesne dbanie o formę. Na trampolinie ziemnej można wykonać trening cardio, dotlenić komórki i nieźle się zmęczyć, albo poskakać rekreacyjnie, by podnieść poziom endorfin. Jednocześnie spędzając czas na zewnątrz młodzi ludzie dostarczają do organizmu witaminę D3. Należy pamiętać, że z korzystaniem z trampolin ziemnych nie wiążą się żadne opłaty.

Osobom dorosłym często wydaje się, że nie mogą korzystać z trampolin ziemnych. To nieprawda! Trening na trampolinie ziemnej nie obciąża kręgosłupa i pozwala w bezpieczny sposób dbać o linie. Nawet osoby otyłe i po kontuzjach mogą na nich trenować w sposób profesjonalny, lub rekreacyjny. Nie trzeba mieć wyjątkowych umiejętności i przechodzić specjalnych szkoleń. Każdy może zacząć i wciągnąć się, by trenować regularnie. Rodzice mogą bawić się z dziećmi na trampolinach ziemnych montowanych modułowo i w aktywny sposób spędzać czas pod chmurką.Osoby starsze coraz częściej decydują się na aktywne spędzanie czasu, ale obawiają się czy są one bezpieczne. Trampoliny ziemne dają możliwość treningu osobom z chorymi stawami, kręgosłupem i po kontuzjach, ponieważ nie obciążają żadnych partii ciała. Za to trening na trampolinie ziemnej wzmacnia wydolność, serce, dotlenia i przyspiesza metabolizm. Seniorzy po pierwszej próbie korzystania z trampolin ziemnych przekonują się do tego rodzaju aktywności. Trampolina ziemna daje ogromne możliwości rozwoju gibkości i koordynacji, bez ryzyka bólu stawów i kręgosłupa, jest to jedna z najlepszych form aktywności fizycznej dla seniorów.

W skład Strefy Dziecka wejdą trampoliny przyziemne oraz linarium - komin podwójny Wszystkie urządzenia posiadać będą certyfikaty bezpieczeństwa, wykończone materiałami zapewniającymi bezpieczeństwo i trwałość użytkowania. Podłoże bezpieczne wykonane będzie z piachu o grubości min. 200mm


Uzasadnienie realizacji projektu

Istnieje ogromna potrzeba stworzenia miejsca, w którym będą mogły bezpiecznie się bawić się całe rodziny. Na wskazanym terenie, proponowana inwestycje składająca się z placu zabaw oraz miejsca na piknik rodzinny, będzie tworzyć ogólnodostępne miejsce rekreacji dla mieszkańców miasta. Z czasem miejsce to może zostać rozbudowywany o inne elementy i sprzęty, będzie idealnie służyć mieszkańcom. Stacja Rekreacja będzie pełnić także ważną funkcję społeczną, gdyż pozwoli całym rodzinom oderwanym od telewizorów i komputerów bezpiecznie i aktywnie spędzać czas całą rodziną oraz znajomymi, pozwoli zawierać nowe znajomości, uczyć się i bawić.


Lokalizacja na mapie

Elementy projektu

Nazwa Koszt
zakup urządzeń transport i montaż 165000
projekt 10000
mała architektura: stoliki piknikowe, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery 25000
przygotowanie terenu 20000
Oświetlenie terenu 6 sztuki masztów oświetleniowych aluminiowych o wysokości 9 m wraz z oprawami świetlnymi 45000
wyznaczenie i montaż ścieżek żwirowych 35000