22. Poczuj ducha rywalizacji, pokonaj swoje słabości

Kosztorys projektu Suma:

300000 PLN

Lokalizacja

ul. Andriollego 76, teren przy Szkole Podstawowej nr 12 w Otwocku


Zasady ogólnodostępności

Obiekt ogólnodostępny w tych samych godzinach, w których udostępnione są boiska szkolne


Szczegółowy opis projektu

Celem projektu jest stworzenie ogólnodostępnej strefy rekreacyjno-sportowej w zachodniej części terenu Szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku. Strefa zostanie zlokalizowana przy nowych obiektach sportowych: boisku do tenisa i siatkówki oraz boisku do koszykówki. Dla zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu korzystania z obiektów sportowych niezbędnym jest wykonanie nawierzchni z kostki betonowej. Z kolei bezpieczna nawierzchnia jest integralną częścią ścianki wspinaczkowej i ułożona jest w odległości takiej, aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo użytkującym. Powierzchnia proponowana do zagospodarowania to 660 m kw.

W ramach projektu wykonania ogólnodostępnej strefy rekreacyjno-sportowej w zachodniej części terenu Szkoły Podstawowej nr 12 wybudowana będzie także ścianka wspinaczkowa wolnostojąca w formie wyspy.

Wspinaczka to jeden z najbardziej efektywnych sportów wyczynowych, dzięki któremu wzmacniane są partie mięśni ramion, klatki piersiowej, brzucha, ud oraz pośladków. Ścianka będzie posiadała co najmniej 3 poziomy trudności tak, by możliwe było jej pokonanie przez dzieci w przedziale wiekowym od lat 7 do lat 15.

Możliwość korzystania w jednym czasie przez troje dzieci (po jednym z każdej strony ścianki).

Ścianka posiadała będzie uchwyt na linę, po której można się wspinać lub dzięki której można swobodnie zjechać na dół. Na przeciwległym końcu znajdować się będzie pręt stalowy (ze stali nierdzewnej) umożliwiający swobodne zjechanie na dół oraz drabinka umożliwiająca wspinanie się.

Wspinaczka to także rodzaj treningu w pokonywaniu trudności, lęków i świetne przygotowanie do trudniejszych, realnych doświadczeń.

Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców Otwocka bez względu na wiek i płeć. Na tak projektowanej ściance można ćwiczyć bez asekuracji i dodatkowego sprzętu.

Lokalizacja ogólnodostępnych obiektów sportowych w ramach strefy rekreacyjno-sportowej (dwóch boisk oraz ścianki wspinaczkowej) da przestrzeń do wszechstronnego rozwoju aktywności dla całych rodzin.


Uzasadnienie realizacji projektu

- integracja społeczności szkolnej z pozostałymi mieszkańcami Otwocka w ramach ogólnodostępnej strefy rekreacyjno-sportowej;

- wspieranie aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia osób dorosłych oraz dzieci;

- nauka samoasekuracji i bezpiecznego wykorzystania sprzętu sportowego;

- poprawa bezpieczeństwa użytkowników strefy ;

- aktywizacja i otwarcie na lokalną społeczność osiedli mieszkaniowych;

- atrakcja dla mieszkańców w postaci zewnętrznej ścianki wspinaczkowej.


Lokalizacja na mapie

Elementy projektu

Nazwa Koszt
Projekt, materiały, sprzęt i wykonanie strefy rekreacyjno-sportowej ze ścianką wspinaczkową wolnostojącą w formie wyspy wraz z nawierzchnią bezpieczną i z kostki betonowej. 300000